Spotkanie autorskie-Tradycyjne ogrody...

Data: 28-11-2016

Piątkowe przedpołudnie (25 listopada) przebiegło pod hasłem „Tradycyjne ogrody przyjazne naturze i krajobrazom”.  Błękitna Szkoła wraz z Biblioteką Publiczną i Szkolną ZS nr. 1 we Władysławowie zaprosiły panią Justyną Rymon-Lipińską z Zaborskiego Parku Krajobrazowego, autorkę m.in. publikacji „Tradycyjne ogrody przyjazne naturze i krajobrazom”.
W spotkaniu, które  odbyło się w klubie uczniowskim ZS nr. 1, wzięli udział gimnazjaliści i uczniowie szkół podstawowych oraz mieszkańcy Władysławowa. Wśród słuchaczy byli również uczestnicy konkursów przyrodniczych i plastycznych, których tematyka nawiązywała do tradycyjnych ogrodów oraz obcych i inwazyjnych gatunków roślin.
Podczas spotkania pani Justyna zaprezentowała różne sposoby tworzenia ogrodu, by stał się on miejscem przyjaznym nie tylko człowiekowi ale też roślinom, zwierzętom i krajobrazom. Na zakończenie, ku zaskoczeniu organizatorów i pani prelegentki, słuchacze mieli do autorki sporo pytań. Ponadto każdy chętny otrzymał książkę z autografem.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do lektury – wersja elektroniczna publikacji...

Władysławowo, 28.11.2016

Przywitanie specjalnego gościa z ZPK
Grafika 2: Spotkanie autorskie-Tradycyjne ogrody
Grafika 3: Spotkanie autorskie-Tradycyjne ogrody
Pytania do prelegnetki
Grafika 5: Spotkanie autorskie-Tradycyjne ogrody
Podziękowanie dla pani Justyny za niezwykle interesującą prezentację
Zainteresowani mogli obejrzeć wyróżnione prace konkursowe "Domki dla owadow" i 'Przyjazny ogród"
Grafika 8: Spotkanie autorskie-Tradycyjne ogrody
Dla chętnych publikacja .
oraz autograf.
Grafika 11: Spotkanie autorskie-Tradycyjne ogrody