Świąteczne warsztaty rodzinne za nami

Data: 04-12-2023

W minioną sobotę w Błękitnej Szkole unosił się korzenny, świąteczny zapach. Uczestnicy warsztatów podczas zajęć mieli okazję m.in. poznać miejsce pochodzenia, właściwości oraz możliwości wykorzystania przypraw korzennych. Przygotowywali również mieszanki przypraw piernikowych, które mogli ze sobą zabrać do domu. Dzięki czemu świąteczne wypieki z pewnością nabiorą niepowtarzalnego aromatu i smaku. Na koniec nasi goście wykonali świąteczne, naturalne ozdoby bez użycia plastikowych dodatków.

(Tekst i fot. PB)

Mini Quiz - rozpoznawanie przypraw po zapachu
Sporządzamy własną mieszankę piernikową
W przyprawie piernikowej nie może zabraknąć cynamonu
Tworzenie wianków świątecznych to wielka frajda, wprowadza nas w klimat świąt i pozwala oderwać się od codziennych obowiązków.
Uczestnicy spotkania z dużym zapałem robili wianki świąteczne
Tworzyliśmy również eko-ozdoby na choinkę
Wianek może stanowić oryginalną ozdobę mieszkania
Efekty pracy uczestników warsztatów
Efekty pracy uczestników warsztatów
Efekty pracy uczestników warsztatów
Efekty pracy uczestników warsztatów
Efekty pracy uczestników warsztatów