Szkolne Dni Morza z Błękitną Szkoła we Władysławowie

Data: 11-02-2019
Kiedy powstało Morze Bałtyckie i co w nim żyje? Co kryje w sobie wnętrze ryby? Dlaczego kaczka nie tonie i jak to wykorzystano w budowie łodzi podwodnej?
W ubiegłym tygodniu (4-8 lutego) Błękitna Szkoła we Władysławowie przeprowadziła cykl warsztatów przyrodniczych wpisujących się tematycznie w obchody Szkolnych Dni Morza organizowanych przez Zespół Szkół nr 1 we Władysławowie. Warsztaty obejmowały przede wszystkim wiedzę dotyczącą ekosystemu Morza Bałtyckiego. Uczestnicy dowiedzieli co je wyróżnia na tle innych mórz oraz jak warunki przyrodnicze Bałtyku wpływają na rośliny i zwierzęta w nim żyjące. Na podstawie sekcji śledzia uczestnicy zapoznali się z morfologią ryby. Jeśli ktoś nie miał wcześniej okazji, to tym razem pod okiem fachowca mógł zajrzeć do jej wnętrza i poznać wszystkie organy wewnętrzne, zobaczyć skrzela i znaleźć serce. Ponadto odbyły się warsztaty pełne ciekawostek i eksperymentów, które pozwoliły uświadomić, że natura stanowiła źródło inspiracji dla naukowców i nadal odkrywamy niezwykłe jej tajemnice, a jej wnikliwa obserwacja cały czas może wpływać na rozwój techniki i nowe wynalazki.
Mamy nadzieję, że przygotowane przez Błękitną Szkołę zajęcia przyczyniły się do pogłębiania pasji przyrodniczej i poszerzyły wiedzę na temat naszego morza.

Zajęcia zostały przeprowadzone dzięki dofinansowaniu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

Władysławowo,11.02.2019

Grafika 1: Szkolne Dni Morza z Błękitną Szkoła we Władysławowie