Warsztaty Integracyjne "Wiosna na Kaszubach"

Data: 27-03-2017
     W czwartek 23 marca odbyły się Integracyjne Warsztaty Regionalne: „Cudze chwalicie swego nie znacie” organizowane przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Pucku, we współpracy z Błękitną Szkołą we Władysławowie oraz z Fundacją dla Pucka. W zajęciach brali udział nie tylko  wychowankowie ośrodka ale też zaproszeni uczniowie z innych szkół i ośrodków, przedstawiciele m.in: Zespołów Szkół w Darżlubiu, Starzynie, we Władysławowie i Gdyni oraz Niepublicznego Gimnazjum w Pucku i Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr1 w Gdyni. W części oficjalnej przedstawiciele wszystkich placówek prezentowali krótkie programy artystyczne o tematyce kaszubskiej. Nastepnie młodzież wzięła udział w różnorodnych warsztatach  nawiązujących do hasła "Wiosna na Kaszubach". Błękitna Szkoła zorganizowała warsztaty recyklingowe, które polegały na wykonaniu papieru czerpanego ozdabianego motywami przyrodniczymi i kaszubskimi. Zorganizowane zajęcia z pewnością były  doskonałą okazją  do poznania kultury i zwyczajów naszego regionu oraz doskonalenia umiejętności artystycznych uczniów.
Władysławowo, 2017.03.27
Grafika 1: Warsztaty Integracyjne "Wiosna na Kaszubach"
Grafika 2: Warsztaty Integracyjne "Wiosna na Kaszubach"
Grafika 3: Warsztaty Integracyjne "Wiosna na Kaszubach"