Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych

Błękitna Szkoła przy NPK we Władysławowie

 

 • Poznajemy Naszą Zatokę 2021
  Poznajemy Naszą Zatokę 2021
  separator

  Edukacja na Zatoce Puckiej 

 • Poznajemy Naszą Zatokę 2021
  Poznajemy Naszą Zatokę 2021
  separator

  Edukacja na Zatoce Puckiej

 • Dzwońcie, piszcie, rezerwujcie terminy...
  Dzwońcie, piszcie, rezerwujcie terminy...
 • Dbamy o różnorodność biologiczną...
  Dbamy o różnorodność biologiczną...
 • Konkurs fotograficzny "Zwiastuny wiosny w Nadmorskim Parku Krajobrazowym"
  Konkurs fotograficzny "Zwiastuny wiosny w Nadmorskim Parku Krajobrazowym"
 • Konkurs plastyczny
  Konkurs plastyczny
  separator

   "Pająki, sowy, nietoperze...od dziś legendom nie wierzę"

 • Konkurs plastyczny
  Konkurs plastyczny
  separator

   "Pająki, sowy, nietoperze...od dziś legendom nie wierzę"

 • Wakacyjny Konkurs Fotograficzny 2019
  Wakacyjny Konkurs Fotograficzny 2019
  separator

  ZDJĘCIE LIPCA - Katarzyna Foigt

 • Wakacyjny Konkurs Fotograficzny 2019
  Wakacyjny Konkurs Fotograficzny 2019
  separator

  ZDJĘCIE SIERPNIA - Dorota Pisarska

 • Nadmorski Piknik z Parkiem
  Nadmorski Piknik z Parkiem
 • Ferie Przyrodnicze z Błękitną Szkołą 2019
  Ferie Przyrodnicze z Błękitną Szkołą 2019
  separator

  Z przyrodą za pan brat

 • Poznajemy Naszą Zatokę
  Poznajemy Naszą Zatokę
 • "Zaprojektuj ogród przyjazny zwierzętom"
  "Zaprojektuj ogród przyjazny zwierzętom"
  separator
WŁADYSŁAWOWO

KONKURS!

Quiz - Czwartki z botaniką

Quiz: Czwartki z botaniką

Poznajemy drzewa i krzewy
Facebook Błękitna Szkoła

Odwiedź nas na Facebooku

Parki Krajobrazowe Polski-konkurs

KONKURS INTERNETOWY

ZPK-poznaj i chroń

WYDAWNICTWO ZABORSKIEGO PARKU KRAJOBRAZOWEGO

Pomagamy Pszczołom-KPK

POMAGAMY PSZCZOŁOM

Folder-Wdzydzki PK
Pomorscy

"Pomorscy czują klimat!"

Tradycyjne ogrody
zamień nawłocie...
Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych
WFOSiGW
Rodzinną wyprawę do lasu z Błękitną Szkołą uznajemy za udaną. W ubiegłą sobotę spotkaliśmy się nieopodal Lisewa. Tam czekały na uczestników niecodzienne zadania, które przygotował specjalista od surwiwalowych wyzwań. Przy okazji można było poznać gatunki leśnych roślin, rozpoznawać głosy niektórych ptaków oraz posiąść bardzo praktyczną umiejętność posługiwania się mapą.
Pogoda? Nie była idealna. Troszkę powiało chłodem, więc na początek padło hasło: „Robimy szałas!” Wszyscy obrali kierunek las, w celu znalezienia odpowiednich materiałów. Najpierw należało się zastanowić, co będzie stanowiło stabilny szkielet szałasu… pewnie jakieś grube konary. Potem ekipy dobierały materiał na wypełnienie i uszczelnienie leśnej budowli. Efekt był imponujący. Przyszedł czas na odpoczynek. Leżąc w własnoręcznie wykonanym szałasie, można było wsłuchiwać się w dźwięki lasu i cieszyć się pięknym zapachem igliwia. Ponieważ po ciężkiej pracy, wszyscy trochę zgłodnieli, padło hasło drugie: „Robimy ognisko, by móc przygotować jakąś strawę!” Suchego materiału na podpałkę nie brakowało, ale zaraz, zaraz… Czy miał ktoś jakieś zapałki i starą gazetę…? Nie. Nie tym razem. Na wyposażeniu było za to krzesiwo. Uczestnicy sprawdzili czy uda się przy jego pomocy roznieć ogień. Jest to zadanie zdecydowanie dla wytrwałych. Iskry leciały i… w końcu ognisko powstało. Zobaczcie sami jak było…
(tekst: LB, foto PB)
Władysławowo, 12.05.2021

Warszaty zostały zorganizowane dzięki dofinansowaniu WFOŚiGW w Gdańsku.