Wspominamy Wakacje z Błękitną Szkołą 2024

:)

Data: 05-09-2024

Lato z Błękitną Szkołą obfitowało w różnorodne wydarzenia edukacyjne, przy czym nie brakowało wielu wrażeń i dobrej pogody.

Wakacyjną edukację rozpoczęliśmy w ciepły czerwcowy wieczór spotkaniem na Nocy Świętojańskiej z Błękitną Szkołą, na którą licznie przybyły rodziny.
W lipcu i sierpniu organizowaliśmy letnie warsztaty z cyklu „Przyroda to przygoda” dla dzieci i młodzieży, biorących udział w półkoloniach w naszym regionie.  W wakacyjnych zajęciach, które łączą wypoczynek z edukacją w niecodziennym wydaniu i na łonie natury, wzięło udział 18 grup.
Od lipca do połowy sierpnia, wraz z Nadmorskim Parkiem Krajobrazowym, ruszyliśmy z edukacją plener. Festyn Nadmorski Piknik z Parkiem to już nasza wieloletnia tradycja. W tym roku spotkaliśmy się cztery razy, a na każdym Pikniku można było owocnie spędzić trzy godziny, korzystając z wielu atrakcji przyrodniczych a także załapać się na „Halleriadę” i „Neceliadę” organizowane przez Muzeum Ziemi Puckiej. Nowością tego lata były Pikniki na plaży, gdzie wraz z pracownikami Nadmorskiego Parku opowiadaliśmy między innymi o tym „Co w piasku piszczy”.
Zorganizowaliśmy również letnie turnusy ekologiczne, na których gościliśmy członków Klubu Turystów Parku Krajobrazowego Mierzeja Wiślana oraz podopiecznych Gdańskiej Fundacji Dobroczynności. Uczestnicy turnusów uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych, pieszych wycieczkach przyrodniczych i wieczorach integracyjnych.

Dziękujemy za wspólne wakacje i do zobaczenia za rok :)

(Tekst: LB, foto: PB, LB, Klub turystów PKMW)

Organizacja letnich warsztatów i turnusów ekologicznych została dofinansowana ze środków WFOŚ i GW