Przyrodnicza gra terenowa

Drzewa Władysławowa

Przyrodnicza gra terenowa grafika

Drzewa upiększają nam krajobraz, można się nimi zachwycać i podziwiać, wdychać piękny zapach. Drzewa pełnią  wiele ważnych funkcji przyrodniczych. Produkują tlen, są środowiskiem życia dla wielu organizmów, źródłem pokarmu dla wielu ptaków i ssaków. Oczyszczają powietrze, wodę i glebę, dają ochłodę w upalne dni.

Zdrowe i mocna drzewa są potrzebne nie tylko do ozdoby krajobrazu, ale też jako „zielona infrastruktura” podtrzymująca przyrodę i stabilizująca klimat…” 

Poradnik przyjaciół drzew (Drogi dla Natury)

Czy potrafisz rozpoznać gatunki drzew? Czy kiedykolwiek przyglądałeś się drzewom, obok których codziennie przechodzisz? Błękitna Szkoła zaprasza do zabawy. Wybierz się na „marszo-wiersz” ulicami Władysławowa. Odszukaj drzewa zaznaczone na mapie i dopasuj do wierszy, które charakteryzują dany gatunek. Jeśli nie masz zbyt dużej wprawy zabierz ze sobą przewodnik do rozpoznawania drzew.

Polecamy program edukacyjny Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku: „Poznajemy drzewa i krzewy”.

Osoby które przyślą do nas kartę odpowiedzi z poprawnie wykonanym zadaniem nagrodzimy upominkami. Kartę prosimy przysyłać na adres: bsk@pomorskieparki.pl - Informacja o RODO.

Dodatkowe informacje pod nr telefonu: 531 368 104 lub na bsk@pomorskieparki.pl

POWODZENIA !

MATERIAŁY DO POBRANIA: